HISTORIE image
 Historie budovy nádraží v Jarohněvicích

Na nádražní budovu bylo vydáno 1. stavební povolení v roce 1895 za Rakouska - Uherska. První vlaky se po dráze " Mutěnka " vedoucí z Mutěnic přes Dubňany Jarohněvice do Kyjova, rozjely 2.6.1900. Dráhu postavila a provozovala Brněnská společnost místních drah - BLEG.
Štreka sloužila k přepravě lignitu ( uhlí ), cukrové řepy, v 80. letech pak sklářských, cihlářských, potravinářských výrobků i osob.
 Po oficiálním zrušení regionální dráhy v roce 2009 vzniklo Dobrovolné sdružení obcí „Mutěnka“, které si vytyčilo za cíl získat zrušenou dráhu do vlastnictví a místo ní vybudovat cyklostezku se shodným názvem. Nová cyklostezka "Mutěnka " byla otevřena v roce 2012 a je hojně využívána nejen cyklisty, ale také in-line bruslaři. 
V roce 2015 byl objekt nádražní budovy odkoupen do osobního vlastnictví a začala celková rekonstrukce včetně celkových venkovních úprav na 7 bytových jednotek a penzion Nádraží.
 Historie provozu dráhy, nádraží i průběh přestavbových prací je zachycen na fotografiích a k vidění ve vnitřních prostrrách Penzionu Nádraží.